Įvyko pirmoji praktinių išgyvenimo įgūdžių stiprinimo stovykla

Išgyvenimo įgūdžių lavinimas, patyriminiai žygiai gamtoje, stovyklavietės įkūrimas – ar gali būti dar įdomiau? Būtent su tokiais iššūkiais susidūrė rugpjūčio 20-23 dienomis vykusios praktinių išgyvenimo įgūdžių stiprinimo stovyklos dalyviai. Ši stovykla yra pirmasis naujo projekto ,,Būkime fiziškai aktyvūs!“ renginys, kuriuo siekiama skatinti fizinį aktyvumą, taip pat  ugdyti pilietiškumą ir bendruomeniškumą.

Stovykla buvo organizuota mokyklinio amžiaus vaikams ir jų šeimų nariams, todėl veiklos buvo pritaikytos įvairaus amžiaus ir patirties nuotykių ieškotojams. Šios keturių dienų stovyklos tikslas buvo ne tik paskatinti aktyvų gyvenimo būdą, bet ir suteikti praktinių žinių apie krašto gynybą, išmokyti atsparumą krizėms ugdančių išgyvenimo įgūdžių bei skatinti pilietiškumo vertybes.

Nuo pat pirmosios dienos stovyklautojai pasinėrė į nuotykius. Atidarymo metu jie buvo supažindinti su pagrindiniais žmogaus poreikiais ir svarbiausiais išgyvenimo principais. Kiekvienas dalyvis turėjo galimybę išmokti, kaip susiruošti evakuacinį krepšį, sužinojo, kokie daiktai turėtų būti jame, bei įgyti praktinių mokymų „prisijaukinant“ ugnį – vieną svarbiausių išgyvenimo įgūdžių.

Antroji diena buvo skirta gilesniam išgyvenimo gamtoje įgūdžių lavinimui. Stovyklautojai mokėsi statyti pastogę, megzti įvairius mazgus, pasigaminti savadarbę žvakę, kurie gali praversti sudėtingomis sąlygomis, bei įgijo labai vertingų žinių apie pirmosios pagalbos suteikimą. Laisvu metu stovyklautojai galėjo išbandyti netikėtą, tačiau itin smagią veiklą – paplūdimio golfą. Ši pramoga tapo puikiu būdu atsipalaiduoti, patirti daug teigiamų emocijų ir susipažinti su naujais draugais.

Trečioji stovyklos diena buvo tikras išbandymas – stovyklautojai leidosi į žygį, kurio metu mokėsi surasti vandenį gamtoje ir tinkamai jį filtruoti. Taip pat, jie turėjo galimybę išmokti kepti kareivišką duonelę ir pasiruošti priemones maisto gamybai gamtoje. Ši diena ne tik lavino praktinius įgūdžius, bet ir sukūrė bendruomeniškumo atmosferą, kuomet visi dalyviai dirbo drauge, padėdami vieni kitiems.

Paskutiniąją stovyklos dieną dalyviai daugiau sužinojo apie navigacijos gamtoje subtilybes, išmoko žemėlapių ir kompaso naudojimo pagrindų. Po šių mokymų stovyklautojų laukė išbandymas – įgūdžių patikrinimas, kur dalyviai turėjo galimybę išbandyti jėgas specialiai paruoštose trasose. Greičiausi ir geriausiai pasirodę dalyviai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais, kas tapo puikiu stovyklos užbaigimo akcentu.

Per šias keturias dienas dalyviai ne tik lavino savo fizinius ir išgyvenimo įgūdžius, bet ir užmezgė naujas draugystes, sukūrė daugybę smagių prisiminimų, o juokas ir gera nuotaika lydėjo kiekvieną žingsnį. Ar gali būti geresnis būdas užbaigti paskutines vasaros dienas? Ši stovykla tapo nepamirštamu nuotykiu, kuris neabejotinai įkvėps dalyvius siekti daugiau, stiprinti savo įgūdžius ir tapti aktyviais bei sąmoningais savo bendruomenės nariais.

Projektas bendrai finansuojama Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. 🙌