Kviečiame pasigaminti sveikus pusryčius

VšĮ Darnaus vystymo projektai įgyvendina projektą  „Sveikiau – skaniau!“ ir kviečia pradėti maitintis sveikiau!

 

Projekto metu buvo sukurti net 3 informaciniai filmukai, kuriuose influenceriai Simona Cymbaliukaitė ir Andrius Talžūnas kovos kieno patiekalas sveikesnis, maistingesnis bei skanesnis. 

Šie influenceriai net tris kartus stos į kovą, siekdami pagaminti kuo maistingesnius bei skanesnius pusryčius, pietus ir vakarienę!
📱 Simona savo soc. tinkluose turi daugiau nei 24 tūkst. sekėjų, su kuriais kiekvieną dieną dalinasi savo mitybos, produktyvumo bei sporto įpročiais. Mergina jau daug metų propaguoja augalinę mitybą, dalinasi sveiko maisto receptais bei pasakoja kaip pakeisti gyvūninės kilmės produktus į veganiškus.
🎥 Andrius turi subūręs virš 77 tūkstančių sekėjų armiją, su kuria dalinasi linksmiausiomis savo gyvenimo akimirkomis. Kurdamas Youtube vlogus jis pritraukė daugiau nei 94 tūkst. žmonių. Nors apie mitybą Andrius kalba mažai, jis neslepia, kad mėgsta gaminti ne tik sau, bet ir kambariokams.
Ar šių įgūdžiui Andriui užteks įveikti Simoną? ⚔️Ar augaliniai Simonos pusryčiai sugebės pralenkti Andriaus patiekalus? Žiūrim!

Taip pat dalinamės Simonos ir Andriaus PUSRYČIŲ receptais ir kviečiame išmokti juos pasigaminti savo namuose!

Veganiškas chia sėklų pudingas

125 ml migdolų pieno
20 g chia sėklų
Žiupsnio druskos
1 v.š. klevų sirupo
½ banano
2 saujų šilauogių 
Saujos smulkintų riešutų

Gaminimas:

  1. Pieną sumaišome su chia sėklomis, klevų sirupu, druska ir paliekame pastovėti 20 minučių.
  2. Ant viršaus supjaustome bananą, sudedame uogas ir pagardiname riešutais.
  • Kilokalorijos – 202,32
  • Baltymai – 4,63g
  • Angliavandeniai – 31,4 g
  • Riebalai – 7,93 g

Pusryčių sumuštinis su vištiena 

2 riekelių pilno grūdo duonos
¼ sunokusio avokado
2 nedidelių pomidorų
85 g virtos vištienos krūtinėlės 
Druskos, pipirų
1 v.š. Citrinos sulčių

Gaminimas:

Avokadą sutriname šakute ir sumaišome su druska, pipirais ir citrinos sultimis. Ant riekelės tepame avokado užtepėlę, dedame smulkintą vištieną ir smulkintus pomidorus ant viršaus uždedame kitą duonos riekelę.

  • Kilokalorijos – 315
  • Baltymai – 17,18 g
  • Angliavandeniai -29,56 g
  • Riebalai – 11,72 g

 

Projekto tikslas – ugdyti Švenčionių bei Anykščių rajono sav. vaikų iki 18 m. sveikos mitybos įpročius bei prisidėti prie 2014-2020 m. ES investicijų komunikacijos strategijos prioritetinės krypties SVEIKA LIETUVA įgyvendinimo.

Projekto uždavinys – skatinti Švenčionių bei Anykščių rajono sav. vaikų iki 18 m. palankius sveikatai mitybos įpročius.

Projektas skirtas gerinti 13-18 m. jaunimo mitybos įpročius. Projekto metu planuojama suorganizuoti konsultacinius renginius švietimo įstaigose bei nufilmuoti ir išplatinti socialiniuose tinkluose nuotaikingą filmuką. Taip bus prisidedama ir prie Komunikacijos strategijos prioritetine kryptimi SVEIKA LIETUVA vaikams iki 18 m. siekiamų elgesio/nuostatų pokyčių: sveikai maitinasi; nori būti sveiki; seka sveikos gyvensenos pavyzdžiais; suvokia, kad sveika gyvensena yra gerai; suvokia galimas nesveiko gyvenimo pasekmes; – pasiekimo.

Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.