Lietuvos savivaldybėse įgyvendinta net 130 psichoaktyvių medžiagų prevencijai skirtų renginių!

Nuo 2019 m. rugpjūčio mėnesio, įgyvendinant projektą „Nevartok – pasiek daugiau!” projekto savivaldybėse* buvo suorganizuoti ir įvykdyti net 130 prevencinių renginių jaunimo pasilinksminimo vietose (naktiniuose klubuose ir gatvėse aplink juos, kiemuose, parkuose, prekybos centrų ir automobilių stovėjimo aikštelėse, kavinėse ir gatvėse aplink jas, paplūdimiuose ir aikštelėse prie vandens telkinių (vasaros sezono metu), masiniuose jaunimo susibūrimo renginiuose).

Renginių metu pasitelkiant įvairias žalos mažinimo priemones buvo siekiama keisti jaunimo kritinį mąstymą savo sveikatos atžvilgiu, stiprinti jų sąmoningumą. Renginių dalyviai turėjo galimybę susipažinti su psichotropinių medžiagų poveikiu ir žala išbandydami interaktyvias priemones – narkotinių medžiagų aptikimo aplinkoje testus, narkotikų poveikį imituojančius akinius.

Sudvejojusiems ar susimąsčiusiems dėl savo per daug rizikingos dabartinės elgsenos savo sveikatos atžvilgiu, psichologai suteikė pirminę psichologinę pagalbą, kvietė užsiregistruoti psichologinei konsultacijai  dėl atsakingo psichoaktyvių medžiagų vartojimo ir/ar vartojimo mažinimo ar psichoaktyvių medžiagų vartojimo atsisakymo.

Prevenciniuose renginiuose organizuotuose jaunimo pasilinksminimo vietose dalyvavo net 2214 vaikų ir jaunuolių.

 

Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo 2019 metų lėšomis.
*Projektas vykdomas šiose savivaldybėse: Šiaulių r., Šiaulių m., Vilniaus r., Biržų r., Kauno r., Klaipėdos m., Marijampolės, Varėnos r., Anykščių r., Kupiškio r., Skuodo r., Akmenės r., Panevėžio r., Jonavos r., Telšių r., Kauno m., Elektrėnų, Trakų r., Utenos r., Panevėžio m., Joniškio r., Palangos m. (vasaros sezono metu), Klaipėdos r., Kretingos r., Kelmės r. ir Visagino savivaldybėse.

Daugiau informacijos apie projektą kviečiame žiūrėti čia.