Kūrybinės teatro dirbtuvės – fizinė ir meninė veikla, gerinanti moksleivių emocinę sveikatą!

 

Projektas „Sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas“ finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

VšĮ Darnaus vystymo projektai įgyvendindama projektą „Sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas“ Šalčininkų r. sav. pabaigė 27-ių kūrybinių teatro dirbtuvių ciklą. Kūrybines teatro dirbtuves vedė profesionalus šios srities meistras, Vilniaus teatro „Lėlė“ aktorius Šarūnas Gedvilas. Dirbtuvėse sudalyvavo virš 500 moksleivių iš skirtingų Šalčininkų rajono mokyklinio ugdymo įstaigų.

Kūrybinės teatro dirbtuvės tai Projekto veikla, derinanti fizinį aktyvumą kartu su menine saviraiška. Užsiėmimų metu moksleiviai šoka ir vaidina, kartu panaudodami pantomimos, klounados ar akrobatikos elementus. Taip yra didinamas ne tik vaikų fizinis aktyvumas bet tuo pačiu ir gerinama jų psichinė (emocinė) sveikata –  moksleiviai atsipalaiduoja, atskleidžia savo kūrybiškumą, užslėptas emocijas.

Paklausus šių užsiėmimų vedėjo Šarūno Gedvilo kokie jo įspūdžiai pasibaigus dirbtuvėms, aktorius teigė, jog „Per pastaruosius metus pavyko aplankyti beveik visas Šalčininkų rajono mokyklas ir vykdyti 27 aktyvius užsiėmimus moksleiviams.

Užsiėmimų metu menines teatro raiškos priemones jungėme su fiziniu aktyvumu: muzikinėmis mankštomis, kūno plastika, pantomima, klounada, teatriniais etiudais, komandiniais pratimais, emociniais žaidimais ir aktyviais judesio uždaviniais.

Džiaugiuosi, kad tai buvo tęstinės veiklos, ir teko pamatyti ir įvertinti vaikų pokytį po keleto susitikimų. Daugelis tapo drąsesni, aktyvesni ir lengviau imdavosi naujų užduočių. Mokytojos ir vaikai minėjo, kad laukdavo šių susitikimų, nes tai puiki proga tobulėti ir pasisemti teigiamų emocijų. Šis projektas yra puikus pavyzdys kaip gali bendradarbiauti skirtingos mokyklos tarpusavyje.

Vaikams tai itin reikalingos veiklos, kurios padeda kūrybiškai atsipalaiduoti ir visapusiškai aktyviau gyventi“.

Nuoširdžiai dėkojame Šarūnui Gedvilui, visiems dalyvavusiems moksleiviams, mokyklų administracijai ir mokytojams bei Projekto partnerei Šalčininkų r. sav. administracijai už įdėtą darbą ir pastangas vykdant kūrybines teatro dirbtuves ir už pasiektą puikų rezultatą!