Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos projektas

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad ,,Darnaus vystymo projektai“ pradeda įgyvendinti Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos projektą.

Projekto metu kviesime jaunus asmenis (nuo 15 m.), turinčius psichikos sveikatos sunkumų/sutrikimų patirties ar turinčius savo artimoje aplinkoje su jais susiduriančius žmones, tapti psichikos sveikatos ambasadoriais.

Psichikos sveikatos ambasadorius – žmogus, kuris dalijasi savo patirtimi apie psichikos sveikatos sunkumus savo arba savo artimųjų gyvenime. Šie žmonės siekia keisti kitų požiūrį į psichikos sveikatos sutrikimus, skatinti pozityvias nuostatas ir elgesį juos patiriančių žmonių bei jų artimųjų atžvilgiu.

Susidūrę su sunkiais iššūkiais, tokiais kaip ligos, netektys, trauminės patirtys – dažnai galime jaustis vieniši ir nesuprasti. Dalijimasis savo patirtimi padeda suvokti, kad sunkiame gyvenimo etape nesame vieni, kuria bendrystę, artumą ir padeda išgyventi skaudžias patirtis sau bei tiems, kuriems tuo metu taip pat sunku.

Kalbėjimas apie psichikos sveikatos sunkumus įrodo, kad su jais susiduria įvairūs žmonės, nepaisant jų amžiaus, išsilavinimo ar statuso. Toks dalijimasis psichikos sveikatos ambasadoriui yra galimybė įgyti daugiau pasitikėjimo savimi, būti išgirstam bei padėti kitiems geriau suprasti save. Tai didelis ir svarbus žingsnis prisidedant prie visuomenės požiūrio kaitos, diskriminacijos bei stigmos mažinimo.

Projekto eigoje psichikos sveikatos ambasadoriai per renginius, mokymus, kitas projekto veiklas dalinsis savo patirtimi, siekdami mažinti psichikos sveikatos srityje esančias neigiamas nuostatas.

Projekte numatytos veiklos:

  • mokymai būsimiems psichikos sveikatos ambasadoriams;
  • informaciniai nuotoliniai projekto koordinatoriaus ir būsimų psichikos sveikatos ambasadorių susitikimai;
  • informaciniai kontaktiniai koordinatoriaus ir psichikos sveikatos ambasadorių susitikimai;
  • tinklalaidžių kūrimas;
  • psichikos sveikatos stiprinimo stovykla;
  • ambasadorių informaciniai renginiai ugdymo įstaigose ir bendruomenėse;
  • psichikos sveikatos ambasadorių vizitai į renginius;
  • nuotolinis pokalbis-diskusija;
  • viešinimo veiklos (straipsnių rengimas, soc. tinklų įrašai).

Psichikos sveikata – žmogaus emocinės gerovės pagrindas, tad gebėjimas į ją pažvelgti atsakingai yra svarbus, reikalingas įgūdis. Šiuo projektu ir kviesime tai daryti.

Psichikos sveikatos ambasadorių projekto organizatorius – Higienos institutas.

Finansavimo šaltinis – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.