Sveikos gyvensenos ambasadorių mokymai

VšĮ Darnaus vystymo projektai pavasarį pasitiko sveikos gyvensenos temomis. Kovo 7-10 d. ir kovo 11-14 d. „Sveikos gyvensenos ambasadorių mokymuose“ pakvietė dalyvauti per 30 sveika gyvensena besidominčių dalyvių. Būsimi sveikos gyvensenos ambasadoriai į mokymų centrą „Dainava“ esantį Druskininkuose sugužėjo iš skirtingų Lietuvos savivaldybių siekdami įgyti žinių bei praktinių įgūdžių svarbiausiais sveikos gyvensenos aspektais, kuriuos galėtų pritaikyti ne tik rūpinantis savo sveikata, tačiau ir įgyvendindami veiklas skirtas vaikams ir jaunimui.

Keturių dienų mokymus dalyviai pradėjo komandinio darbo temomis ir  užsiėmimais. Susipažinę dalyviai gilino žinias aktualiomis žalingų įpročių temomis, mokėsi atpažinti priklausomybes bei diskutavo apie būdus kaip padėti įvairias priklausomybes turintiems. Diskusijos apie žalingų įpročių prevenciją dalyvius palydėjo prie fizinio aktyvumo, mitybos, rėžimo svarbos žmogaus sveikatai ir savijautai. Mokymų metu buvo ne vien kalbama apie tai kokią reikšmę šie veiksniai turi įvairiais amžiaus tarpsniais, tačiau taip pat siekiama šias žinias panaudoti praktikoje sudarant individualius dalyvių sveikos gyvensenos planus bei tobulinant įgūdžius, kaip teisingai sportuoti ir mankštintis. Paskutinė, tačiau nemažiau svarbi mokymų tema – psichologinė savijauta ir streso valdymas. Mokymų dalyviai paskutinę mokymų dieną išbandė įvairias stresą mažinančias, atsipalaidavimo technikas bei rinkosi jiems priimtiniausias ir tinkamiausias.

Šiuose mokymuose įgytos žinios ir kompetencijos dabar jau Sveikos gyvensenos ambasadoriai pritaikys organizuodami alkoholio prevencijos per sveikos gyvensenos prizmę renginius savo savivaldybės. Projekto „Sveikas gyvenimas – blaivus gyvenimas!” rėmuose š. m. balandžio-rugsėjo mėnesiais bus suorganizuotą 270 renginių skirtų vaikams, jaunimui 30-yje Lietuvos savivaldybių. Šių renginių metu vyks įvairūs sveikos gyvensenos skatinimo renginiai – protų kovos, susitikimai, paskaitos mokyklose, globos įstaigose, bendruomenėse bei masiniuose renginiuose.

Daugiau informacijos apie projektą kviečiame skaityti čia, o apie artėjančius renginius sekti informaciją projekto facebook puslapyje Aktyvuokis.

Mokymai ir organizuojami įgyvendinant projektą “Sveikas gyvenimas – blaivus gyvenimas!”, kuris finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo 2016 metams lėšomis. Projektą įgyvendina VšĮ Darnaus vystymo projektai kartu su partneriais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *