Lapkričio 24 d. NIEKO NEPIRKSIU DIENĄ kviečiame būti atsakingais vartotojais

Kviečiame prisidėti prie jau rytoj minimos NEPIRKSIU NIEKO DIENOS!
 
Vartodami produktus, paslaugas, energiją, naudojame Žemės išteklius: vandenį, augaliją, gyvūniją, metalus, anglis ir visa, ką suteikia gamta. Gamta atkuria šiuos išteklius lėčiau nei mes suvartojame. Šiais metais Žemės išteklius išnaudojome iki rugpjūčio 2 d., kiekvienais metais šis terminas vis trumpėja.
 
Itin mažos prekių kainos taip pat reiškia, jog išgaunamos kažkieno sąskaita – paprastai pigios darbo jėgos besivystančio pasaulio šalyse ar aplinkos sąskaita. Savo kasdieniais pasirinkimais vis prastėjančią pasaulio situaciją galime keisti kievienas.
 
„Nepirksiu nieko” diena švenčiama paskutinį lapkričio šeštadienį – tai kvietimas 24 val. sustabdyti perteklinį vartojimą ir pasigilinti į platesnį mūsų veiksmų kontekstą, pasisemti minčių, kaip kiekvienas keisdami savo įpročius galime keisti rytojaus scenarijų.
Kaip galite tai daryti jūs?
– 24 val. nieko nepirkite!
– Sugalvokite vieną mažą žingsnį, kaip galite sumažinti vartojimą ir įgyvendinkite (pvz.,atidžiai rinktis maisto produktus ir jų nešvaistyti) arba rinktis Fair Trade produktus siekiant sumažinti skurdą besivystančio pasaulio šalyse;
– Prisijunkite prie renginių savo mieste, arba inicijuokite mažą „mainų turgelį” savo kieme, organizacijoje, įmonėje ir pan.(nenaudojami daiktai gali pradėti naują gyvenimą kituose namuose!)
– pasidalinkite šia žinia 🙂
 
Daugiau informacijos apie tai, kas vyksta ir kur galite matyti štai čia: https://www.facebook.com/events/120600398712939/