VšĮ Darnaus vystymo projektai įgyvendino projektą “Kuriu verslą Panevėžyje”

Įgyvendinti projektai

 

VšĮ Darnaus vystymo projektai įgyvendino projektą  „Kuriu verslą Panevėžyje”. Projekto tikslas – sudaryti sąlygas Panevėžio regiono jauniems žmonėms kurti verslo ir veiklos idėjas. Tikslinė grupė – Panevėžio miesto ir rajono jaunimas.  Projektu siekta ugdyti jaunimo lyderius, pakeisti jų požiūrį į verslo kūrimą. Buvo atrinkta 30 dalyvių iš Panevėžio regiono, kurie dalyvavo seminaruose „Verslumo mokykla”, „Verslo pradžiamokslis”. Dalyviai, susiskirstę į grupes, sukūrė 3 verslo bei veiklos idėjas ir parengė verslo planus. Buvo suorganizuota jaunimo verslumo idėjų mugė ir geriausios verslo idėjos skelbimas „Kuriu verslą Panevėžyje” miesto aikštėje. Mugėje apsilankė apie 100 Panevėžio miesto gyventojų ir svečių, kurie susipažino su jaunimo verslo idėjomis. Buvo išrinkta geriausia jaunimo verslo idėja (3 D reklamos idėja). Tai taip pat padėjo skatinti visuomenės susidomėjimą verslumu apskritai bei formavo teigiamą požiūrį verslumo atžvilgiu.

Projektas finansuotas Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Projekto trukmė – 4 mėn. (2008-09-01 – 2008-12-31).

______________________________________________________

 

VšĮ Darnaus vystymo projektai įgyvendino projektą  „Homo Creator LT”. Šiuo projektu  siekta sudaryti sąlygas jauniems žmonėms išreikšti savo nuomonę per intelektualinę veiklą. Projektu siekta ugdyti socialiai aktyvią, pilietišką ir sąmoningą asmenybę, gebančią kompetentingai formuoti nuomonę, siūlyti konstruktyvius sprendimus valstybės darnios plėtros klausimais.
Projekte dalyvavo 26 dalyviai, kurie dalyvavo 4 d. trukmės mokymuose apie kūrybišką mąstymą, komunikaciją su žiniasklaida, ekspertinio vertinimo techniką. Projekto įgyvendinimo metu buvo surengti 5 susitikimai su visuomenės lyderiais, kurių metu aptartos viešosios politikos, darnios plėtros aktualijos ir problemos. Buvo suburtos 4 ekspertinės grupės, kurios veikiančios šiose srityse:

  • Žemės ūkio ir kaimo plėtros politika
  • Viešieji pirkimai
  • Pilietinė visuomenė
  • Žinių visuomenė

Projekto įgyvendinimo metu buvo paskelbtos 2 žinutės ir 5 straipsniai žiniasklaidoje.

Projektas finansuotas Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Projekto trukmė – 6 mėn. (2008-06-20 – 2008-12-31).

______________________________________________________

 

VšĮ Darnaus vystymo projektai įgyvendino projektą – parengiamąją kelionę „COF:FEE in … Series”. Susitikimas  vyko 2011 m. kovo 19-23 dieną Vilniuje, kuriame susitiko jaunimo darbuotojai ir ugdytojai siekiant aptarti kaip kvietimas kavos galėtų būti naudojamas konfliktams spręsti. 8 žmonės iš jaunimo organizacijų iš šiaurės Airijos (Inside Out), Vokietijos (ISIS Berlin e.V.), Graikijos (Media dell’ Arte) ir Lietuvos (VšĮ Darnaus vystymo projektai) vertino galimybes sukurti naujovišką ugdymo programą, kuri padėtų jauniems žmonėms susidoroti su kasdieniniais konfliktais – ar tai būtų socialiniai konfliktai, ar kultūriniai, ar politiniai, ar individualūs. Pagrindinis šio susitikimo pasiekimas buvo tas, kad dalyviai sutarė parengti mokymo programą, padedančią rengti žmones (angliškai mes juos vadiname „COFFEE HOSTS”), galinčius „pakviesti kavos” konfliktą patiriančius jaunus žmones, sukurti jiems saugią aplinką ir palaikyti diskusiją, kurios metu jie galėtų įsigilinti į gilumines konflikto priežastis ir jo sprendimo būdus. COF:FEE programa apjungs konfliktų valdymo, atviros erdvės („Open Space”), ugdymo menu, ugdomojo vadovavimo įrankius į vieną metodiką.

Projektas finansuotas programos „Veiklus jaunimas”.

Projekto trukmė – 5 mėn. (2010-12-01 – 2011-04-30).

______________________________________________________

 

VšĮ Darnaus vystymo projektai įgyvendino projektą THIS IS ME – Treasure Hunting – an Intergenerational and Intercultural Stories’ Meeting“ (liet. „TAI ESU AŠ – Lobių medžioklė – kartų ir kultūrų istorijų susitikimas“). THIS IS ME – tai trijų Europos šalių projektas, kuris skatino dialogą tarp skirtingų kartų, mokymąsi, kūrybiškumą, istorijos pažinimą ir aktyvų Europos pilietiškumą tiek vietiniu, tiek tarptautiniu lygiu. Naudojant istorijų pasakojimo metodus trys kartos dalyvavo vietiniuose seminaruose, o jų metu sukurti meno kūriniai buvo pristatyti „Keliaujančiose Europos parodose“.
Projektas buvo įgyventintas su partneriais Lenkijoje (Adult Education Assosiation) ir Slovėnijoje (Zavod ANI).

 

Projektas finansuotas pagal Grundtvig programą, kurią Lietuvoje įgyvendina Švietimo mainų paramos fonas.

Projekto trukmė – 24 mėnesiai (2010-08-02 – 2012-07-31).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *