Niekada nevėlu įgyti naujų įgūdžių
Siekiant spręsti vieną iš aktualių jaunimo problemų, jaunimo nedarbą, kaip vienas iš sprendimo būdų yra jaunimo įtraukimas į savanorišką veiklą. Tokiu būdu siekiama suteikti jauniems žmonėms trūkstamus socialinius įgūdžius bei profesines kompetencijas, kurios padėtų jiems ateityje susirasti darbą. Jaunimas, dalyvaujantis savanoriškoje veikloje, turi puikią galimybę užsiimti vienokia ar kitokia veikla, kuri padėtų jiems galvoti apie tai, kokio darbo jie nori, ir kokie gabumai yra reikalingi atitinkamoms profesijoms. Savanoriškas darbas yra puiki priemonė plėsti pažinčių, bendravimo ratą bei įgyti naujų įgūdžių, kurių mokytis niekad nėra per vėlu. Savanorystė gali pagerinti jauno žmogaus, neturinčio darbo, karjeros galimybes. Darbdaviai neretai būna linkę įdarbinti savanoriaujantį asmenį, kadangi per savanorišką veiklą žmogus įgauna praktinės patirties, naujų įgūdžių. Savanoriškos veiklos gali reprezentuoti jauną žmogų, bei jo interesus.
VšĮ Darnaus vystymo projektai, kurios viena iš veiklos sričių yra jaunimo profesinių, socialinių ir verslumo kompetencijų stiprinimas, tame tarpe ir niekur nedirbančio ir nesimokančio jaunimo, kartu su partneriais VšĮ Nacionalinės plėtros institutas, Vilniaus kolegija, Nacionaline jaunimo reikalų koordinatorių asociacija ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmais įgyvendino projektą „Jaunimo profesinių, socialinių ir verslumo kompetencijų stiprinimas jaunų bedarbių tarpe“ (toliau – Projektas), pagal 2007–2013 metų Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“ (projekto Nr. VP1-2.2-ŠMM-10-V-04-008). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
Pagrindiniai daugiau nei metus trukusių darbų rezultatai: parengta mentorių rengimo programa ir pagal ją paruošta 40 mentorių tiksliniam darbui su niekur nedirbančiu ir nesimokančiu jaunimu, 40 savivaldybių suorganizuoti mokymai niekur nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui, juose dalyvavo 529 asmenys, suorganizuota 200 val. praktika – 300 asmenų.
Projekto vykdytojas ir partneriai tikisi, kad naujų socialinių įgūdžių ir žinių įgijimas, naujų požiūrių (išsi)ugdymas, įsitraukimas į savanorišką veiklą bus kaip priemonė skatinanti jaunimą aktyviau dalyvauti visuomeniniame gyvenime, prisidėti prie užimtumo didinimo ir jaunimo nedarbo mažinimo. Jaunuolis, dalyvavęs mokymuose, atlikęs savanoriškos veiklos praktiką ir patobulinęs savo kompetencijas, bus konkurencingesnis darbo rinkoje – jo įgyta patirtis bus vertinama potencialių darbdavių.
Awsome post and right to the point. I don’t know if this
is truly the best place to ask but do you people have any ideea where to hire some professional writers?
Thx 🙂 Escape room lista
You have remarked very interesting points! ps decent internet site.?