Lietuvos atstovai Turine susipažino su kitų šalių patirtimi ugdant jaunimo emocinį intelektą

Spalio 31 – lapkričio 6 d. Turine (Italija) vyko ES programos Erasmus+ finansuojami mokymai apie emocinį intelektą ir jo svarbą dirbant su jaunais žmonėmis – „EMOTICONS: emotional education to work with young people difficult to reach“. Mokymuose dalyvavo jaunimo darbuotojai ar jaunimo nevyriausybinių organizacijų atstovai iš Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Serbijos, Italijos ir Lietuvos.

Dalyviai mokėsi ne tik išmokti atpažinti emocijas iš kūno kalbos, jas valdyti, pasiūlyti efektyviausius bendravimo įgūdžius ugdančius metodus jauniems žmonėms, bet ir įtraukti juos į žaidimus, ugdytis toleranciją kitų žmonių atžvilgiu, skatinti pažinti ir suprasti kitokią nuomonę ir ją gerbti. Ispanų lektoriai supažindino su svarbiausiais psichologinio žmogaus pažinimo aspektais ir kaip svarbu yra išgyventi ne tik gerąsias emocijas, bet nenustumti į šalį ir blogų emocijų, kurias galima įveikti pasitelkus saviugdą ir meditaciją. Dalyviai iš Didžiosios Britanijos pasidalino patirtimi dirbant su sunkaus elgesio paaugliais, papasakojo kokius metodus ir veiklas galima siūlyti mažiau aktyviems jauniems žmonėms. Atvykę kartu jaunuoliai papasakojo apie savo patirtį ir gyvenimą gatvėje – kaip užimtumo ir saugaus laisvalaikio programos padėjo jiems atsistoti ant kojų, siekti mokslo, įsidarbinti ar sukurti šeimą ir tapti pavyzdžiu panašaus likimo jauniems žmonėms. Jauniams labai greitai mokosi ir perima patirtį iš bendraamžių, todėl nereikėtų nuvertinti tokių programų, kuriose jaunimas padeda jaunimui.

Serbai pasidalino skaudžiais, bet labai įkvepiančiais istoriniais faktais apie Balkanų karo laikotarpį. Daugelis projekto dalyvių tuo metu dar buvo maži, bet patirti išgyvenimai karo metu skatino eiti į priekį ir kurti projektus, kurie sujungia išsiblaškiusius ir atitolusius po karo žmones, kurie suvienija visuomenę, skatina nepamiršti aukų atminimo.

Permainų kasdieninėje rutinoje projekto dalyviams suteikė galimybė visą projekto savaitę maitintis vegetariškai, nes italų organizacija „Sereno Regis“ yra pagarbų elgesį su gyvūnais, taiką ir toleranciją skatinanti NVO.

Lietuvos komanda, kurią sudarė 4 dalyviai atrinkti iš Alytaus, Panevėžio ir Telšių, grįžo kupini ne tik gerų įspūdžių ir idėjų naujoms iniciatyvoms, tačiau taip pat įgyje naujos patirties ir metodų reikalingų emocinio ugdymo srityje bei užmezgę naudingus partnerystės ryšius.

Renginys organizuotas įgyvendinant ERASMUS+ programos finansuojamą projektą, kuris parengtas bendradarbiaujant 5 organizacijoms:

1.       Centro Studio Sereno Regis (Italija)

2.       Darnaus vystymo projektai

3.       Asociacion Mentes Abiertas (Ispanija)

4.       Youth Discovery Ventures (Didžioji Britanija)

5.       Omladinski centar (Serbija)

Renginio akimirkomis dalinamės čia.

Straipsnio ir nuotraukų autorė Laura Ramanauskaitė-Stašiauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *