Projekto „Vyresni darbingo amžiaus asmenys – aktyvūs visuomeniniame gyvenime ir darbo rinkoje!“ apžvalga

VšĮ „Darnaus vystymo projektai” jau antrus metus vykdo projektą „Vyresni darbingo amžiaus asmenys – aktyvūs visuomeniniame gyvenime ir darbo rinkoje”. Per šį laikotarpį Anykščių r. sav, Zarasų r. sav. ir Visagino sav. savanoriauti jau pradėjo 33 iš 42 vyresnio amžiaus projekto dalyvių, o prie jų kas mėnesį prisijungia vis nauji savanoriai.

Visi savanoriai gauna individualias psichologo konsultacijas. Per šiuos užsiėmimus savanoriai mokosi lengviau pritapti organizacijoje, kurioje savanoriauja, pasiruošti bendravimui su įvairiomis tikslinėmis grupėmis savanorystės metu, yra psichologiškai motyvuojami, mokosi valdyti galimus konfliktus.

Taip pat per šiuos du metus buvo įgyvendinti visi projekte numatyti mokymai: savanorystės įvadiniai mokymai, anglų kalbos mokymai, socialiniai ir pilietiniai mokymai bei iniciatyvos ir verslumo mokymai, kurie vyko Anykščių, Zarasų, Molėtų ir Ignalinos r. sav. bei Visagino sav. Mokymuose iš viso sudalyvavo apie 180 darbingų vyresnio amžiaus žmonių, kurie įgavo visapusiškų naujų žinių, reikalingų integruotis darbo rinkoje.

Nuo šių metų pavasario buvo pradėta nauja projekto veikla – individualios psichologo konsultacijos darbingo amžiaus asmenims nuo 55 metų. Prie projekto jau prisijungė 11 naujų dalyvių ir tai dar ne pabaiga. Tokio pobūdžio konsultacijos padės žmonėms įsitraukti į darbo rinką ar išlikti joje, padidins savivertę, pagerins dalyvių socialinius įgūdžius.

Veiklos organizuotos įgyvendinant projektą, kuris finansuojamas 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemone Nr. 08.3.2-ESFA-K-415 „54 +“.